Informacje o klubie

GDKiS "MADY" Ostaszewo

Drużyna ligowa została reaktywowana 27 kwietnia 2013 roku.

Od początku działalności Domu Kultury bierze udział w rozgrywkach organizowanych na terenie powiatu, takich jak Żuławska Halowa Liga Piłki Nożnej, również w tym roku w wydaniu młodzieżowym, Grand Prix Żuław oraz różnego rodzaju turniejach.
Pomysł zrodził się kiedy usłyszeliśmy, że kolejni ostaszewscy młodzi piłkarze, z powodu braku zespołu ligowego na dużych boiskach, chcieli zapisywać się do lokalnych drużyn piłkarskich. Zorganizowano spotkanie dla chętnych, aby sprawdzić czy na prawdę jest zainteresowanie. Na spotkanie przybyła bardzo licznie młodzież, od razu stwierdzono, że dla nich warto spróbować, a może w ślad za nimi pójdą inni. Skład zespołu zamierzamy opierać na zawodnikach młodych, ale również jest w kadrze kilku doświadczonych starszych graczy. Liczymy aby każdemu zawodnikowi drużyny GDKiS Mady Ostaszewo obecnemu lub nowemu zależało na dobru zespołu, nie ograniczono się tylko do mieszkańców gminy Ostaszewo, choć głównie dla nich stworzono drużynę, w gminie jest bardzo zdolna piłkarsko młodzież. Drzwi drużyny są otwarte dla każdego. Aktualnie kadra liczy 29 zawodników.

Oficjalna nazwa drużyny to: Gminny Dom Kultury i Sportu w Ostaszewie, aby nawiązać do wspaniałej historiisłynnych "Mad Ostaszewo", będziemy stopniowo używać tej nazwy we wszelkiego rodzaju rozgrywkach towarzyskich ana koszulkach i gadżetach promocyjnych widniała będzie nazwa Mady Ostaszewo.

Z uwagi na warunki procesu licencyjnego w rozgrywkach organizowanych przez Pomorski ZPN widnieć będzie nazwa GDKiS Ostaszewo.