Inauguracja na plus

Pierwszy mecz w rozgrywkach klasy A za Nami.

W niedzielne popołudnie oficjalnie otworzyliśmy stadion w Ostaszewie. Przy okazji pierwszego meczu Kierownik Podokręgu Malbork wręczył Naszym zawodnikom pamiątkowe medale i puchar za awans.

Inauguracja rozgrywek na Naszym zmodernizowanym obiekcie nie mogła być lepsza, wygraliśmy z drużyną Weber Szprudowo 2:0 (0:0).

Początek spotkania to próba sił, większość akcji w środku boiska. Tworzyliśmy akcje ale nie potrafiliśmy ich wykończyć. Lepszą okazję do zdobycia bramki mięli zawodnicy ze Szprudowa, ale po strzale zawodnika gość piłka trafiła w poprzeczkę. Drugą dogodną sytuację na wyjście na prowadzenie goście mięli w 44 minucie, kiedy to Nasz obrońca faulował w polu karnym. Na szczęście źle wykonany rzut karny i bardzo dobra interwencja na raty naszego bramkarza pozwoliła zejść na przerwę z remisem 0:0.

Druga połowa to groźniejsze ataki z obu stron, co nie udało się gościom, udało się Nam i w 77 minucie pierwszą w historii bramkę w rozgrywkach klasy A zdobywa Paweł Wasilewski, po składnej akcji całego zespołu. Niestety akcji takich mieliśmy tego dnia jak na lekarstwo a błędy w dograniu piłki wołały o pomstę. Przed samym końcem spotkania wynik ustalił sprowadzony z LKS Żuławy - Piotr Ziętarski.

W ten sposób pierwszy mecz w A-klasie kończymy zwycięstwem. Niestety mecz w Naszym wykonaniu trzeba zaliczyć do jednego ze słabszych, ale tym razem możemy to zrzucić na stres związany z pierwszym meczem w Ostaszewie po długiej przerwie i pierwszym meczem w tej klasie rozgrywkowej.

Serdecznie dziękujemy licznie zgromadzonym Kibicom ( około 170 osób) za wspaniały doping. Liczymy, że będziecie z Nami bez względu na wynik.

Na koniec pragniemy podziękować KGW Gniazdowo za wspaniałą oprawę kulinarną :)

Kolejny meczu ponownie gramy u siebie w najbliższą niedzielę.