Derby za 0 punktów

Derbowy mecz pomiędzy GDKiS MADY Ostaszewo a Błękitni Kmiecin obejrzało ponad 200 kibiców.

Już w 7' bramkę mógł zdobyć Suszek, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek, co nie udało się Nam udało się Gościom pięć minut później. Po strzale zawodnika z Kmiecina piłka odbiła się przed Naszym bramkarzem, myląc go i wpadła do bramki. Przegrywamy 0:1 a jest dopiero 12 minuta.

Po stracie bramki próbowaliśmy się podnieść, atakowaliśmy jednak Nasze akcje kończyły się niecelnym strzałem bądź zatrzymywały się na obrońcach Gości.

Przerwa.

Po przerwie dokonaliśmy zmian, gra się nieco poprawiła i w 66 minucie bramkę wyrównującą zdobywa Świech. Kmiecin zaczął przeprowadzać co raz groźniejsze akcje i jedną z nich zamienił na bramkę (73'). Znowu musimy gonić wynik, ale Goście ponownie pakują piłkę do Naszej bramki. W 76 minucie jest 1:3 i mamy poważny problem aby odrobić dwie bramki. Czasu jest jeszcze ale brakuje wykończenia.

Spotkanie kończy się wynikiem 1:3. Była to trzecia ligowa potyczka Naszych zespołów (2 w klasie B sezon 2013/2014) i wszystkie zakończone Naszą porażką. Ewidentnie nie umiemy stawić odpowiedniego oporu Błękitnym, którzy wywożą z Ostaszewa zasłużone 3 pkt, spróbujemy je odebrać wiosną.

U Nas błędy, nerwy, kartki i jeszcze raz błędy, ale nie możemy się usprawiedliwiać. Chwilami wyglądamy słabo, ale mamy też przebłyski dobrej gry, jednak patrząc na tabelę nikt nie powie: "ładnie gracie", tylko "co się dzieje?", czarne chmury zaciągnęły się nad Nami. ...Teraz właśnie jest ten czas kiedy musimy poczuć się jak Ci wszyscy z którymi wygrywaliśmy. Gorzka sprawa, ale pewnie i cenna lekcja...

Mamy tydzień aby odkryć w sobie na nowo "światło" , które oślepiało drużyny przeciwne w zeszłym sezonie, kiedy gra sprawiała przyjemność a na ławce rezerwowych mogliśmy się delektować grą Naszych zawodników. Jesteśmy pełni wiary w zwycięstwo!

Kolejny mecz ligowy zagramy na wyjeździe z Deltą w Miłoradzu 3 października o godz. 16:00!!!