Trzy punkty zasilają Nasze konto

Niedzielne słoneczne i ciepłe popołudnie w Nowym Dworze Gdańskim, w takich warunkach przyszło Nam rywalizować z Mewą Gniew.

Początek dość nerwowy, goście łapią dwie żółte kartki w 6 i 15 minucie. Brak skuteczności z Naszej strony mógł spowodować zwiększenie wyniku po stronie Mewy, po kilku faulach przed Naszym polem karnym.

W 19 minucie po dośrodkowaniu Josta w idealnym miejscu znalazł się Wasilewski, który z 5 metrów skierował głową piłkę do siatki gości. Próbujemy dalej, jednak ciężko przebić się pod bramkę Gniewu zwłaszcza gdy przeciwnik wywala wszystkie piłki przed siebie. Koniec pierwszej połowy.

W drugiej zaczynam od kontuzji Ziętarskiego, w jego miejsce Ptak. Stwarzamy sytuacje do zdobycia bramki. W 69 minucie na 2:0 podwyższa Wirkus K. po podaniu Świecha. Jesteśmy nieco uspokojeni. Atakujemy dalej, w 87 minucie po zamieszaniu w polu karym w najlepszym miejscu znalazł się Wirkus P., który ustala wynik meczu na 3:0.

Nasi zawodnicy mogli pokusić się o więcej bramek, niestety zabrakło dokładności.

Dzięki dobrej postawie całego zespołu wygraliśmy, ponadto udało się Nam zachować czyste konto głównie dzięki spokojnemu podejściu.

Kolejny mecz w niedzielę 31 maja o godz. 13:00 na boisku w Malborku ul. Toruńska.